Natuurramp Ootmaanlanden geeft fractie reden tot grote zorg
De fractie Water Natuurlijk heeft tijdens de Deltabijeenkomst van 9 juni en in het Algemeen Bestuur van dinsdag 23 juni haar zorgen geuit over de overstroming van Ootmaanlanden. In de nacht van 4 op 5 juni zorgde een storing in een stuw voor een kleine natuurramp.
Ootmaanlanden is een waterbergingsgebied. Dat kan overstromen als dat voor de veiligheid van het gebied nodig is. Dat was nu niet zo: de oorzaak was een technische fout. Omdat het broedseizoen is, zijn veel nesten, jonge vogels en andere dieren verloren gegaan en is een groot deel van de voortplanting van dit jaar mislukt. Natuurmonumenten spreekt van ernstige gevolgen voor de natuur op lokaal niveau.
Kritische vragen
De fractie Water Natuurlijk is hiervan erg geschrokken en heeft het Dagelijks Bestuur de volgende vragen gesteld:
- Hoe heeft deze ramp kunnen plaatsvinden?
- Hoe weet u zeker dat er geen sprake was van een hack?
Onderzoek naar natuurramp
Het Dagelijks Bestuur gaf aan een onderzoek te hebben ingesteld. Water Natuurlijk heeft gevraagd hierover proactief te informeren. Die toezegging kwam er: de resultaten kunnen we na het zomerreces verwachten.
De fractie zal het onderzoek naar de natuurramp nauwlettend volgen. Doel is dat het DB van deze situatie leert, zodat kan worden voorkomen dat dit zich in de toekomst nogmaals voordoet. Daarnaast wil Water Natuurlijk weten hoe het waterschap de natuur in Ootmaanlanden gaat herstellen.


